Згадаймо і покажемо на прикладах розвиток піротехніки в українському страйкболі протягом останніх 20 років.
Плавно перейдемо до сучасної піротехніки. Поговоримо про перспективи розвитку з одним із основних її розробників Басмачём.
Раз-два, ми в ефірі!
Незмінні ведучі Богдан і Віктор відкривають дискусію на нову тему разом з гостем Денисом (Басмач), він же ключовий член команди “Pyrosoft”.
Завдяки хлопцям з цієї компанії, ми користуємося сертифікованими хорошими гранатами, які не вибухають в руках (не реклама, просто респект).
Денис уточнює, що у нього в команді є велика кількість ентузіастів, відданих своїй справі й ідеям, тому подяку варто висловити не тільки йому, але і всім хлопцям.
Поговоримо про те, як воно було раніше
З чого-ж все починалося? А починалося все з того, що люди почали застосовувати петарди (найчастіше це були Карсари). У них могло бути різне навішення пороху, шумовий або додатковий світловий ефект і т.д. За правилами особливих доповнень не було, тільки основні моменти: безпека для людей, а також, щоб не було ризику підпалу території. Зупинилися на тому, що почали офіційно допускати Карсари 4, а Карсар 6 тільки на вулиці.
Піротехніка в страйкболі досить розвинулася. Спочатку були просто гранати, потім почали з’являтися розтяжки (в принципі, ті ж гранати, але там у пітарди були прибрані сповільнювачі). Далі почали більш активно експериментувати з гранатометами, радіокерованими фугасами і не тільки. Примотували електросірники, бавилися з дзвінками по радіопередачі.
Унікальні винаходи
Подарунок з сюрпризом. Бралася яка-небудь ємність, найчастіше надувна кулька / стакан. Туди ж засипався горох, або кукурудза. Досить довго йшли дискусії, що ж все таки краще – цілісний горох, або шматочками. Не рідко, горох шматочками міг, хоч і не суттєво, але поранити когось, вибір припав на користь цілого. Бралися сірники (3-5шт.), які примотували ізолентою до петарди. Така нехитра конструкція відправлялася в ту ж ємність до гороху, або кукурудзи. Таке чудо обмотували чим-небудь.
Забавним фактом є те, що найбільше цінувалися кульки по типу: “З Днем Народження”. Страйкбол – гра друзів, не забувайте)
Гранатомети. Що ж туди “лупили”? Розміщували в гільзі, розрізаний в соломку (з одного боку) картонний тубус, поміщали туди петарду та половиною від м’яча для малого тенісу, прикривали протилежну сторону тубуса.
У таку посудину засипався порох і прикріплювався активатор. Зізнатися чесно, це було не дуже зручно, адже доводилося тягати з собою змінну спіраль, яка до гидоти часто перегорала.
Фугаси. Виглядали вони досить об’ємно (прикріплюємо фото *).
Далі почали просити, щоб додавали крейду в гранати. Власне, виробники, які робили такого виду (прикріплюємо фото *) картонки на продаж. У пристрій додалося те, що ви зараз часто бачите в гранатах, це нарізана пластикова пляшка.
Розтяжки. Були вони різного розміру, від стандартних, невеликого розміру, до досить великих. Існувала думка, що чим більше, тим краще.
Чим же така хороша крейда?
Часто просили виробників зробити таку добавку. Добра вона тим, що дає можливість легко ідентифікувати потрапляння в кого-небудь. Наприклад, якщо це був би горох – димок б уже раптово розлетівся, не залишивши сліду. Бували експериментатори, які примудрялися замість крейди використовувати борошно, або тальк. Так робити не можна, довіртеся крейді.
Виробники
Поступово на ринок почали виходити виробники. Вони росли в своїй якості, конкуренція знижувала ціни. Основній масі гравців це стало досить зручно.
Історія від Дениса (Басмача)
У далекому 2008 році, граючи за свою команду, Денис і його побратими користувалися різною, доступною на той час, піротехнікою. Були це спресовані картонки, які імітували гранати, також в форматі M1. З’являлися навіть такі чорні, зроблені з двох половин, гранати, з терочним елементом у вигляді M67.
Всі вони працювали на непоганих підприємствах, але ніколи не замислювалися про те, щоб зробити щось своє. На той час Шустрик запустив на форумі гілку страйкбольних гранатометів, в слідстві чого, ними активно користувалися. Це була переробка на картонні снаряди. Вони замовили певну кількість пускових гільз, чекали досить довго.
Як відомо, порох було заборонено застосовувати в піротехнічних виробах. “Кот” був практично першою людиною, який розібрав начинку виробів і почав сам щось пробувати крутити, шукати заміни пороху. Це багатьох привернуло і дало думку про те, що таку піротехніку дійсно можна використовувати і возити.
Після цього вони замовили у Шустрика постріли, зроблені з картону. Але у них були суттєві мінуси. Починаючи від перегорання, постійної чистки, закінчуючи тим, що картон просто розбухав, за несприятливих погодних умов.
Врахувавши всі побажання, Денис пійшов до Шустрика з пропозицією, зробити щось більш мобільне. Не секрет, що на це потрібні були певні матеріальні вкладення і велика кількість часу. Шустрик запропонував Денису кооперацію, підкріпивши своє твердження тим, що знайде ресурси для просування цієї ідеї.
Насправді, багато хлопців сприяли і були натхненні цією ідеєю, тому варто віддати всім їм належне.
Після кожної гри підходили хлопці, з цікавістю запитуючи, що це за агрегати, палали бажанням мати такі ж у себе. Було прийнято рішення завантажувати такого роду товар на сайт. Все одно, на той момент, це були самокрутні одиниці, з сумнівним узаконеним дозволом. На той момент були підприємства побільше, абсолютно закриті та зі своєю великою командою.
Від моменту бажання почати виробництво, до першої не пробної проданої партії пройшло 4 роки. Чотири кропітких роки підготовки, фінансових зборів, тривалих дискусій та іншого.
Діюча популярна лінійка і до чого готуватися?
Що сталося в ВОГ-ами? ВОГ-и особливо не змінилися, швидше додали більше конструктивних моментів для поліпшення якості. Були звичайно-ж ситуації, коли партія виходила з певними похибками, в такому випадку, вона відразу відгукувалася назад. Клієнт завжди може надіслати одиницю в майстерню, якщо він незадоволений дією певної піротехніки.
Грубо кажучи це – іграшка, яка працює за більш примітивним методом, аніж споконвічно бойові речі.
Як ефективніше експлуатувати гільзу? Представлена дальність польоту порядком 70 метрів. Нагадуємо, що будь-яку летючу піротехніку запускати дозволено тільки по траєкторії дуги.
Не забуваємо про чистку. Ось вам проста інструкція:
Не забувайте про цю процедуру хоча б тому, що саме вона продовжить термін дії вашого спорядження.
Чи потрібно таки забивати цей пластиковий конус в гранатомет? Знову ж згадаємо про чистоту. Якщо стовбур страйкбольної гранатомета чистий – то і не прийдеться забивати конус ледь не ногою. Досить простий пункт, але багато його упускають.
Також не забудьте поставити його на запобіжник. Рука може зіскочити, таким чином ви отримаєте небажаний постріл і похід в травмпункт. Перед заряджанням, візьміть і перевірте, чи немає в районі гільзи зайвого сміття або залишків матеріалу від попереднього пострілу.
При вологій погоді може залишатися конденсат на стінках гільзи або контактах, стежте за цим. Досить просто протерти місце скупчення вологи і все запрацює як треба.
Що робити, якщо знаряддя не вистрілило? Механізм простий. Знову ж ставите на запобіжник, дістаєте ВОГ і підчищаєте все зайве. Ні в якому разі не заглядайте в дуло, ну і не направляйте на своїх сусідів за місцезнаходженням. Під час вилучення ВОГ-а з гільзи необхідно враховувати, що у кожної гільзи є кнопка ініціації. Так ось, не потрібно її чіпати палицями, цвяхами та іншими предметами. Акуратно перевірте ВОГ, щоб не було пропалів та чи не пошкоджене денце.
Над чим зараз працює компанія?
Багато планів і новий ідей. На жаль, з реалізацією їх поки невеликі затримки по ряду причин. НАТО-вці дуже довго чекали новинку, а саме страйкбольну гранату ОМ 67. Її презентували на славнозвісний грі “SYRIA” (невелика стаття про неї вже є на нашому сайті). Не виключаємо, що будуть доопрацювання з гранатою, додасться шорсткість, або інші плюшки. Розмір в точності ідентичний бойовому аналогу, навіть форма.
Нещодавно випустили завісу в тестовому варіанті. Завіса – димова шашка, що не є токсичною. Відбувається аналіз відгуків від хлопців, щоб удосконалювати цей вид піротехніки. На підставі вже самого складу можна буде рухатися в лінійці ВОГ-ів і димових шашок.
Варто зазначити, що шашок дійсно не вистачає. Раніше часто користувалися військовими димовими шашками, але від них багато проблем: вибухи в руках, неприємний запах. Військовий дим вибухає в руках після того, як він відволожився і висох. В цивільних намірах його не рекомендується використовувати, скоріше навіть категорично не можна.
У страйкбольних шашках в складі димоутворення йде парафін. Він більш безпечний, зокрема для дихання. Несподівані вибухи очікувати не варто, адже сам по собі парафін не злежується. В цьому році варто очікувати РГД.
Чи буде гранатомет або міномет? Ця ідея розглядалася, але вона впирається в певний перелік законодавчих норм. Сюди ж віднесемо більш потужні ВОГ-и. Є допустима кількість кінетичної енергії, яку не можна перевищувати.
Важливо!
Повинна використовуватися тільки безпечна піротехніка. Також будь-які речі такого характеру повинні зберігатися далеко від дітей, бажано взагалі від всіх. Не будьте безтурботні в цьому плані, якщо ви одягаєте шати воїна, берете в руки щось схоже на автомат (привід) – то і ваші дії повинні бути пропорційно відповідальними.
Також хочемо анонсувати, що найближчим часом на нашому офіційному порталі “Airsoft Ukraine” вийде стаття, в якій ми ближче познайомимося з командою “Pyrosoft”. Так, як підмітив Денис, за його плечима стоїть велика команда.
Бажаємо вам благополучних і безпечних ігор, друзі!
5
Інші новини:
22 Лют. 2022
admin
6
У цій статті ви дізнаєтесь про великі та активні страйкбольні ігри України першої половини 2022 року. Хочемо попередити, що деякі заходи ми могли не внести. Всі дані...
17 Лют. 2022
admin
3
AIRSOFT RUNNER Минулого року у Чернівцях пройшов цікавий проект, на якому кожен учасник міг перевірити себе. Зокрема, витримку та готовність. Обмеження по БК і...
04 Лют. 2022
admin
3
Полтава і як це було? Останніми вихідними відгримів «Полтавський рейд». Втомлені, але щасливі гравці поділилися своїми емоціями та медіа у своїх соціальних...