СТРАЙКБОЛ ЧИ ПЕЙНТБОЛ?

Завдяки досить розвиненій ігровій індустрії, у нас є можливість спробувати себе в різних видах змагань. Кожному з нас важливо іноді трохи розслабитися і подумки відійти від рутинних завдань. Сьогодні поговоримо про пейнтбол і страйкбол.

Для всіх людей “поза темою”, будь-яка гра з використанням BB-гармат є однаковою. Тільки хлопці, які безпосередньо беруть участь в ході однієї з цих ігор, знають, в чому ж відмінність. Різняться вони, починаючи з ігрових сценаріїв, правил, закінчуючи зброєю. Як правило, вони залучають різні категорії гравців, хоча знаходяться й ті, яким до душі обидва варіанти.

У чому ж їх відмінності? Розберемо в цьому топіку.

Різниця в знарядді

Почнемо з самого банального – візуальний аспект. Пейнтбольні маркери, зовні, не мають тісних зіткнень з справжнім знаряддям. У той час, як страйкбольні приводи, в більшості своїй, практично ідентичні зі зброєю.

До цього пункту віднесемо і кулі. У пейнтболі вони складаються з желатинової оболонки, яка всередині наповнена нешкідливою фарбою. Покриття таких куль є досить унікальним, адже воно здатне витримати велике навантаження за набору швидкості, при цьому, в секунду розбитися, стикаючись з будь-якою поверхнею.

Якщо ми говоримо про страйкболі, то там вже кулі будуть з пластика. Вони не завдають відчутної утрати, якщо, звичайно, не стріляти в упор. Але, все-таки, можуть нанести шкоди, потрапляючи в відкриту ділянку вашого тіла.

 

Одяг

У пейнтболі шати є більш обов’язковими. У цей набір входять: костюм, жилет, комфортне взуття і захист для голови з шиєю. В ігрових організаціях вам можуть надати можливість орендувати форму. Першочергово, вам знадобиться захисний камуфляж. Він буде придатний вам, як утеплення, так і для захисту від слідів фарби після пейнтбольних куль.

У страйкболі особливу увагу слід приділити захисних елементів. Як правило, виключено вимогу в якомусь конкретному вбранні. Тільки якщо не стоїть завдання – зробити реконструкцію, тоді вам може знадобитися певна форма. Також варто звернути увагу на вибір камуфляжного малюнка та захисних елементів.

Все тому, що ігрові кулі мають достатню силу при пострілі, щоб завдати шкоди відкритим ділянкам вашого тіла. Якщо ми говоримо про голову – то це обов’язково захисні окуляри і маска. Звичайно, ви можете пограти зі вдачею та знехтувати цим пунктом, але ходити зі закривавленим обличчям – історія не найприємніша. Є безліч елементів, з функцією захисту, якими не варто нехтувати, але вирішувати, знову ж таки, вам.

Правила і стратегія для обох ігор

 У пейнтболі відбувається протистояння з боку двох команд.  Цей процес відбувається більш активно і однолінійно.

  Страйкбол є більш спокійною грою (спокійною ≠ нудною).  Основна мета – відродження або реконструкція популярних, а також відомих історичних битв.  Більше уваги приділяється створенню відповідної атмосфери й  ідентичності бою.

 Пейнтбол – це, знову ж таки, про лінійне протистояння, без відхилень від звичного протоколу взаємодії в грі.  Через це гра може бути значно коротше, ніж очікується.

 Страйкбол – це спорт з різними сценаріями.  Не можна просто вбити супротивника, шлях до вашої солодкої перемоги буде супроводжений різними завданнями і місіями.

 Стратегія з досить цікавим сценарієм дає можливість гравцям спробувати себе в різних бойових ролях, що, безумовно, прекрасно.

Майданчик під гру

  Проводити пейнтбольні змагання можна далеко не на всіх майданчиках.  Під’їхати на будь-яку лісову галявину і “стартувати” у вас навряд чи вийде.  У зв’язку з видом куль, використовуваних у цьому виді гри, поле битви потрібно буде ретельніше приводити до ладу.  Поля переважно невеликі та  з чіткими кордонами.

  Страйкбольні майданчики нерідко вимагають особливого, так скажімо, оформлення.  Залежить це від того, яка реконструкція планується до відтворення, передбачувані біоми та інше.  Обмеження для майданчиків не є актуальними в цій справі.

Цільовики

  Пейнтбол служить хорошим способом розслабитися і добре провести час, особливо не забираючи вашого часу і титанічних зусиль.  Цей вид близько до бойових ігор підходить для нерегулярного відвідування, з можливістю – “особливо не поглиблюватися”.  У цьому теж є своя краса.

  Але повернемося до страйкболу.  Це хобі, яке, так само, як і ваші улюблені дівчина/ хлопець, вимагає більше уваги й глибокого осмислення.  Така гра припаде до душі тим, хто готовий до регулярності і бути завжди в потоці теми.

 Різні сценарії, екіпірування й постійне перебування в пошуку максимальної ідентичності з класичними військовими боями.  Якщо ви затятий ентузіаст – вам сюди.

Висновок

  Хочемо уточнити, що ми ніяк не агітуємо за,  або проти того, чи іншого виду гри.  Вам були наведені відмінності та схожості пейнтбольних боїв і страйкбольних.  Рішення за вами, також, при бажанні, можна поєднувати два таких хобі.

  Яскравих вам ігор, шановні! 

 

Підписатися
Сповістити про
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Цікаво…

Інші новини:

Запрошення на страйкбольний захід “Airsoft Runner 2”

17 Лют. 2022

admin

AIRSOFT RUNNER Минулого року у Чернівцях пройшов цікавий проект, на якому кожен учасник міг перевірити себе. Зокрема, витримку та готовність. Обмеження по БК і...

Емоції гравців від Полтавського рейду 2022

04 Лют. 2022

admin

Полтава і як це було? Останніми вихідними відгримів «Полтавський рейд». Втомлені, але щасливі гравці поділилися своїми емоціями та медіа у своїх соціальних...

Основи тактики у страйкболі. Частина 2

05 Січ. 2022

admin

Вихід на лінію  Можемо перейти до більш просунутої тактики. Майте на увазі, що нічого з цього не спрацює, якщо ваша команда не виконує накази. Тому переконайтеся,...

Напишіть нам

Обов’язково

Не обов’язково

Не обов’язково

Обов’язково