Види та історія тактичних патчей

Тактичні патчі на липучках визнані у всьому тактичному співтоваристві завдяки їх чітким перевагам. Головним серед цих переваг є можливість легко визначити, хто до якої одиниці належить. У цій публікації ми досліджуємо історію тактичних патчей та оглядаємо декілька, які в даний час використовуються.

ВСТУП
У наш час рідко можна зустріти оператора, який не носить тактичну накладку на липучках, будь то військова емблема чи дотепне повідомлення.

Тактичні патчі служать корисній меті. Вони дозволяють легко ідентифікувати чини. Їх можна персоналізувати відповідно до обладнання оператора. Світловідбивні покриття можна додати, щоб допомогти відрізнити друга від ворога.

Існує багато різних типів тактичних патчей на липучках. Для них також існує багато різних застосувань. Червоною ниткою серед них є те, що всі вони містять інформацію, що стосується інших членів вашої команди або навіть вас особисто.

Більше того, тактичні патчі на липучках можуть врятувати життя. Один із способів – це мінімізувати ризик того, що власника помилково сприймають за лихого бандита та піддають дружньому вогню. Іншим є те, що вони попереджають медиків про смертельну алергію, яку поранений оператор може мати на певні антибіотики та знеболюючі засоби.

Але перш ніж заглибитися глибше в сучасну епоху тактичних поєднань, давайте поглянемо на деяку історію та побачимо, як вони виникли.

КОРОТКА ІСТОРІЯ ТАКТИЧНИХ ЗНАЧЕНЬ
Візуальне представлення чину або розмежування військ за підрозділами – не нова ідея. Це існує з самого початку військової історії, починаючи з практики оснащення офіцерів вищого рангу кращим захистом та прикрашення їхніх обладунків більш естетично величними орнаментами.

Однак використання військових патчей почалося лише трохи більше 200 років тому. Саме в 1810 році британська армія стала першою, хто використав значки для розрізнення чинів своїх офіцерів.

Звідси виникла необхідність створити щось легко розрізнення для штатного персоналу та, що ще важливіше, для різних підрозділів та дивізій. Серед перших і найбільш помітних таких ідентифікаторів був «патч Керні» – червоний шматок тканини, прикріплений до шапок офіцерів під командуванням бригадного генерала Філіпа Кірні, 3-ї дивізії армії США, III корпус, у перші роки існування Громадянська війна в Америці (1861-65).

Керні наказав носити патч, щоб зробити його війська більш впізнаваними під час бою (гарна ідея, якщо ви спробуєте уявити зону бойових дій, оповиту туманом війни – або навіть ландшафтом  природи, будь-яке з яких ускладнить розрізнення на відстані війська в одній і тій же формі).

 Patch Kearny на шапці громадянської війни в США.

Патч Керні на шапці Громадянської війни США.

Kearny Patch виявився геніальною ідеєю, достатньо, щоб інші підрозділи скопіювали його і розробили власні версії. Вони стали відомі як “поодинокі відзнаки”.

Швидко вперед півстоліття. Досягнута ще одна віха для тактичних патчів – створення більш персоналізованої лінії патчів спеціально для підняття бойового духу військ. Першим з них був патч, розроблений для 81-ї дивізії армії США “Wildcats” під час Першої світової війни.

Це був такий величезний удар серед чоловіків і офіцерів, що генерал армій Джон Першинг, командувач американськими експедиційними силами на Західному фронті, наказав усім дивізіям створити і носити свій унікальний патч.

Потім настала II світова війна. У південно-каліфорнійському місті Бербанк знаходилися дві важливі у військовому відношенні установки. Першим був авіазавод Lockheed. Другою стала анімаційна студія Волта Діснея.

Армія США розмістила війська в Локхіді, щоб переконатися, що фабрика захищена від диверсантів і атак противника. Водночас армійські чиновники вийшли з партії Діснея, щоб контролювати виробництво фільмів та інших матеріалів, які вважаються критично важливими для військових дій.

У роки війни компанія Disney виготовила для військових понад 1200 барвистих – і в багатьох випадках комічно віскозних – патчів відзнак підрозділів, згідно з даними компанії. У патчі увійшли популярні персонажі з всесвіту мультфільмів Disney (цікаво, що п ‘ять з цих 1200 патчів відзнак досі використовуються).

Традиційно солдати прикріплювали накладки до одягу або спорядження, пришиваючи їх, приклеюючи на місце або прикріплюючи булавками. Жоден з цих методів не був ідеальним з причин втрати часу і ризику травм. І вже точно не піддавалися техніці масового виробництва, щоб одяг і снасті могли надходити прямо з фабрики з уже закріпленими нашивками.

Однак картина покращилася з розвитком механізації і появою систем застібок з гачками і петлями на основі нейлона/поліефіру, таких як Velcro.

Velcro запропонував оптимальний набір властивостей для тактичних патчів. При прикріпленні до смуги Velcro пластирі залишалися точно там, де їх ще передбачалося легко зняти і вийняти. Крім того, Velcro зробив практичним створення індивідуальних форм патчів.

Однак еволюції гачка і петлі було недостатньо. У 1960-х роках Patches отримав величезне зростання завдяки американському Національному управлінню з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), яке практикувало створення унікального патчу для кожної зі своїх місій з дослідження космосу.

Джеміні 5 (ліворуч) і культовий  “meatball” патч (праворуч).

Включивши Velcro до складу своїх космічних апаратів, НАСА заклало основу для тактичних патчів, як ми знаємо їх сьогодні.

Ще один цікавий аспект історії тактичних патчів – їх товарообмінність. Чим старше п ‘ятачок, тим більше їм дорожать ті, хто ними торгує. З плином часу все більше і більше патчів – багато індивідуальних і персоналізованих – передаються від операторів колекціонерам.

ТИПИ ТАКТИЧНИХ ПАТЧІВ
Патчі мають, здавалося б, безмежне розмаїття розмірів і форм. Одні виготовляються з ПВХ, а інші – з тканинного матеріалу, а треті – з вишивки. Всі вони служать конкретній меті.

Один зі шляхів, що ми можемо класифікувати типи тактичних патчів за інформацією, яку вони передають. Чотирма такими класифікаціями будуть:

Прихований
Не приховані
Група крові
Відзнака

Розгляньмо детальніше кожен з них.

ПРИХОВАНІ ТАКТИЧНІ ПАТЧІ
Приховані тактичні патчі – це ті, які випромінюють особливе світіння при перегляді через спеціальні візуальні інструменти. Солдати, оснащені таким чином, можуть миттєво визначити, чи є війська, що просуваються вперед, дружніми чи іншими. Неозброєному оку патчі не дають світіння. Цей ефект світіння досягає усунення відображеного світла у видимому спектрі при збереженні його в ІК-спектрі.

До числа конкретних технологій, що використовуються для цієї мети, належать ВК-відбиваючі (виявляються звичайними приладами нічного бачення) і FLIR-патчі (виявляються тепловізійними камерами).

 

Як показано на малюнку вище, ВК-патчі виділяються при спостереженні пристроєм нічного бачення. Це особливо корисно при носінні тактичного одягу, сумісного з NIR.

Тепловізори працюють аналогічно приладам НВГ. Однак, якщо ви використовуєте FLIR-патч (і залежно від того, чи використовуєте білий або чорний стиль), ефект виділення виглядатиме як біла або чорна пляма.

НЕПРИХОВАНІ ТАКТИЧНІ ПАТЧІ
На відміну від своїх прихованих аналогів, не приховані патчі відображають максимальну кількість білого світла. Це робить їх видимими неозброєним оком.

Відповідно, неякісні тактичні патчі корисні в сценаріях, коли операторам не потрібно залишатися прихованими. Такі сценарії включають місії в містах, на військових базах або в тих випадках, коли висвітлення погане, але ідентифікація життєво важлива.

 

На малюнку вище можна побачити членів поліцейського підрозділу SF в умовах низької освітленості. Вони носять світловідбивну накладку на носіях , що робить їх особу співробітників правоохоронних органів видною неозброєним оком.

 ІНФОРМАЦІЙНО ТАКТИЧНІ ПАТЧІ 

Крім інших патчів, оператори також регулярно носять ті, які передають інформацію. До цієї категорії можна включити:

Патчі відзнак. На них відображається звання або військове формування.
Тегі імен. Зазвичай відображається прізвище користувача або, можливо, ім ‘я. Універсального формату для цього немає, тому кожна країна схильна слідувати своїм власним конвенціям.
Патчі типу крові. Відображається група крові користувача.
Патчі алергії. Якщо користувач відчуває погані реакції на пеніцилін, сульфат, морфін або інші екстрені ліки, цей пластир їх опише.

Тактичні патчі Velcro важливі в сьогоднішньому тактичному співтоваристві. Вони мають важливе значення для цілей ідентифікації та комунікації життєво важливої інформації. І вони необхідні для підвищення морального духу і просування товариства, просто маючи класний зовнішній вигляд або дотепний дизайн.

Тактичні патчі Velcro за ці роки зробили великий стрибок у тому, що стосується матеріалів, з яких вони зроблені, і інформації, яку вони можуть зберігати. Вони стали відмінним рішенням загальних проблем на полях. Вони набули феноменальної популярності в громадянському світі.

Очевидно, що тактичні патчі Velcro тут, щоб залишитися в осяжному майбутньому.

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Інші новини:

Запрошення на страйкбольний захід “Airsoft Runner 2”

17 Лют. 2022

admin

AIRSOFT RUNNER Минулого року у Чернівцях пройшов цікавий проект, на якому кожен учасник міг перевірити себе. Зокрема, витримку та готовність. Обмеження по БК і...

Емоції гравців від Полтавського рейду 2022

04 Лют. 2022

admin

Полтава і як це було? Останніми вихідними відгримів «Полтавський рейд». Втомлені, але щасливі гравці поділилися своїми емоціями та медіа у своїх соціальних...

Основи тактики у страйкболі. Частина 2

05 Січ. 2022

admin

Вихід на лінію  Можемо перейти до більш просунутої тактики. Майте на увазі, що нічого з цього не спрацює, якщо ваша команда не виконує накази. Тому переконайтеся,...

Напишіть нам

Обов’язково

Не обов’язково

Не обов’язково

Обов’язково