Про страйкбольні команди, вступати чи ні?

Йтиметься про таку річ як КОМАНДА в страйкболі. Найчастіше Ми бачимо повторювані ситуації: гравці створюють і розміщують інформацію про нові команди, пишуть і просять порад. Багато команд на своєму шляху стикаються з проблемами (психологічного і матеріального характеру) і розвалюються і т.д. Щоб допомогти людям, спробуємо привести список таких проблем, з якими зіткнутися можливо, вам це допоможе. Нижче розпишу приклади та поради для командира і для того, хто шукає команду.

Рано чи пізно у будь-якого бійця з’являється бажання грати в команді однодумців, домагатися якихось цілей, спілкуватися поза командою або ще що небудь. Це природно! Та й сама спільнота страйкболу ставить рамки, в які потрапити на більш-менш цікавий захід без команди неможливо.

І що тоді відбувається? Гравець намагається створити свою команду з нуля, і команда досить швидко розвалюється. Нерідкі випадки, коли команда з-за елементарного неграмотного керівництва звалюється в стагнацію і, в подальшому, відбувається розвал команди. Часто цього можна уникнути, але не всі знають як.

Отже, дана стаття призначена для людей, які точно вирішили створити команду, або знаходиться в процесі будь-якої проблеми. Але якщо ви – новачок, якому треба знайти команду, то рекомендую прочитати цю статтю 🙂

1. Командир повинен бути один. Командир в команді повинен бути один. Завжди! Незалежно від ділення в команді, її структури та іншого, нагорі всієї піраміди повинен бути чіткий персонаж, на якого всі рівняються, чий авторитет не підлягає сумніву, чиї дії не оскаржуються. Ніякого двоє-, троє-влада! У тих командах, які існують понад рік – завжди один лідер. Команди, де цього лідера немає, розвалюються зазвичай швидше. Так само якщо є ідея створення команди, повинен відразу бути обговорений командир, заступник командира і т.д., щоб потім не було суперечок і поділу влади.

2. Мета створення команди / вступу в команду? Просте запитання: «Навіщо це вам?». Ви повинні відразу розуміти, що ви хочете від майбутньої команди: ігор одноденок, виступів на заходах, хардкорних АРВ або гри по сталкеру. Виходячи з цього, продумується спорядження, підготовка, і таке інше!

3. Чіткий регламент спорядження. Гравець йде в команду повинен знати відразу, що можна, а що ні! Відповідно одна з перших речей – це необхідність опрацювати список доступного спорядження. Не можна допускати двоякого тлумачення. Повинен бути видимим чіткий стиль і образ команди. Не повинно бути такого:

Вік від 18-ти, але можна і 16-ть, там подивимося.
Київ або інше місто.
Форма на перших порах будь-яка, а потім визначимося.
Озброєння будь-яке.

До цієї команду просто ніхто не піде і, швидше за все, проект закриється відразу. В ідеалі при створенні команди – це або відразу вибрати тему моделювання / реконструкції тому буде простіше зрозуміти за регламентом спорядження. Або збирати якийсь образ, який ви повинні попередньо чітко уявляти.

Простий приклад з досвіду: перш ніж склався якийсь образ моєї команди, ми протягом року збирали по крихтах спорядження, міняли розвантаження тощо.

При створенні СК потрібно розуміти, чого ви хочете домогтися в кінці. І якщо ви взяли таку заяложену тему, наприклад, як до ПВК (приватні військові компанії), то і варто підходити до цього відповідально. Багато хто думає, що тема ПВК дуже дешева, але ж одягнутися під ПВК правильно варто часто дорожче більшості напрямків.

Спорядження повинно поліпшуватися постійно! Бажання типу «я хочу цю штуку, тому що це кльово виглядає» – не привід для прийняття чого-небудь на озброєння.

 

4. Набір бійців в команду. Ви повинні віддавати собі і своїм навичкам звіт про те, з якою кількістю людей ви зможете впоратися і хто вам потрібен. Варто чесно попереджати людей відразу, що їх чекає, описати процес тренування, спорядження, і т.д. Найчастіше це відразу відсіває непотрібних вам людей. Не женіться за кількістю! Краще один боєць, але він залишиться на 3 роки, ніж три бійця, які підуть через рік.

Не варто обманювати і обіцяти того, чого у вас насправді немає. Не варто брати неповнолітніх, якщо ви не можете дати 100% гарантію за них (найчастіше проблем від них більше ніж користі). Неповнолітніх варто брати тільки тих, за кого ви особисто готові поручитися і відповідати, і це не пов’язано з небезпекою юридичних розборок в разі чого. Це пов’язано з тим, що вони, по суті, ще діти і мислять трохи по-іншому, і в напрямку нових речей (хочу глушник, хочу то, хочу це і т.д.) і не готові вдумливо тренуватися.

Не варто набирати людей по знайомству, так як вони часто будуть вести себе з вами, як звикли і раніше. Страйкбол все-таки гра військова і субординація необхідна. Не варто набирати 3-4 друзів, так як потім кому-небудь стане 100% нецікаво і ви ризикуєте втратити всіх відразу.

5. Випробувальний термін. Штука суперечлива, але вона повинна бути. На мою думку, ідеальний варіант, коли у людини є час просто познайомитися з командою, а потім він вже приймає рішення, буде він починати цей самий термін чи ні.

На час випробувального терміну новачок не повинен бути чимось гірше або краще за інших, йому потрібно давати рівні з усіма умови. Єдине, він НЕ повинен мати право прийняття рішення, а тільки можливість висловити свою думку з будь-якого питання. Аналогічно для вступників – якщо ви хочете грати, не треба кричати: «Все! Завтра я з вами », – а потім пропадати на місяць. Не варто відразу ж критикувати нову команду і вносити ваші ідеї, побудете в команді приблизно півроку, зрозумійте всю «кухню», і можливо, багато питань відпадуть самі собою.

6. Не допускати сварок в колективі. Командир і зам.коми, в ідеалі, повинні працювати разом, гасячи всі суперечки в зародку, а за висловлювання: «Мені він не подобається, тому що він дурень», – карати відразу і жорстоко. Всі претензії повинні бути аргументовані! Приклад: «Локі поганий, тому що в минулий раз він не встиг дістати вторинку і прикрити мене». Підсумок спору: Локі тренує зміну зброї, а в майбутньому ці 2 людини ставляться в пару, щоб недовіра і образа пішли.

Я готовий зрозуміти сварки поза колективом, але приїжджати в свій вихідний і срать з командою остання справа! Якщо починається лайка в команді, варто зрозуміти, в чому причина і її усунути. Лайка і зневага людьми в команді – шлях до провалу!

7. Командир може вимагати тільки те, що він готовий робити сам. Все інше він може тільки просити або шукати добровольців. Страйкбол гра командна, але добровільна.

Якщо ти хочеш чогось досягти – будь готовий бути кращим (стати прикладом). Не можна примушувати людей, інакше в один прекрасний момент, вони обійдуться без тебе, так як їх професійні навички перевищать твої або вони просто втомляться від командування того, хто з ними не поділяє всі труднощі.

В ідеалі командир повинен знати все, чого він вчить людей. Нехай з часом він стане відставати, скажімо, в мінному справі, від людини з яким він передав ази, але основи всього він знати повинен.

Командир має право і повинен делегувати вироблення рішення своїм підлеглим, але приймати кінцеве рішення і нести за нього відповідальність він повинен особисто. Відповідальність не делегується.

8. Цілі команди. Команда повинна постійно мати довготривалі і короткочасні цілі. Наприклад, довгострокова мета – доведення всіх бійців до певного фізичного рівня і т.д. Ці цілі повинні вироблятися всією командою в неформальній обстановці, коли кожен не боїться висловити своє бачення майбутнього команди в цілому.

Короткочасні мети – мети на 1-2 місяці. Сюди відносяться перемоги в будь-яких змаганнях, покупка усіма будь-якого кількості спорядження, підготовка і поїздка куди-небудь. Ці цілі дозволяють завжди мати стимул щось робити.

9. Мертві душі. Всі члени команди, які не відвідують тренування або гри більше 2-х місяців без поважної причини, не повинні складатися в команді. Всі ці відмовки «мені шкода його виганяти», «ну у нього ж проблеми з дівчиною» та інші відмазки не повинні бути! Людина не присутній, значить, він не потрібен, значить йому не цікаво, отже, нічого його тримати. У той же час, перед тим, як виганяти людини, варто поговорити з ним, можливо, вам вдасться зрозуміти, що послужило тому, що він не може грати. Можливо, ви придумаєте для нього стимул, який дозволить йому повернутися.

10. Тренувальний комплекс. Тема довга і побита. В інтернеті багато обговорень з цього приводу. Сам комплекс повинен формуватися в залежності від цілей команди в перспективі. Чи буде це команда для ігор «підулово», або ж гри спрямованості міл-сім. Новачок, який йде до вас, повинен чітко розуміти, на що він йде і що він отримає.

Як приклад можу навести базові вправи, які як мені здається повинен вміти кожен з страйкболістів. Ці вправи, так чи інакше, мають бути присутні в кожній команді:

Уміння стріляти і перезаряджати свою зброю обома руками (вбите до автоматизму).
Перезарядка своєї зброї.
Зміна зброї.
Основні стійки для стрільби.
Жести.

Це ті основи, без яких неможливе нормальне функціонування команди, так як команда сильна настільки, наскільки сильно найслабша ланка.

11. Не робити необґрунтованих поблажок і покарань. Людині потрібно чітко роз’яснити в чому він не правий, і так само чітко пояснити, чому він отримав те чи інше послаблення. Інакше почнуться бродіння і запитання на кшталт: «А чому йому можна, а мені ні?».

12. Загальні захоплення. Команда, що має із загальних інтересів тільки страйкбол, приречена на провал! У команді повинні бути присутніми неформальні заходи, члени команди повинні мати спільні інтереси, спілкуватися не тільки на теми страйкболу. Це досить важливий аспект. Командиру варто знати якомога більше про своїх підлеглих, брати участь в їх житті, сприяти спілкуванню людей між собою.

13. Дівчата в команді. Цей пункт пропустимо. Скажу лише те, що в разі прийняття дівчата в команду, всі повинні бути попереджені про це. А також про те, що якщо почнеться срач через дівчину, всі причетні будуть покарані.

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Інші новини:

Запрошення на страйкбольний захід “Airsoft Runner 2”

17 Лют. 2022

ANKOR

AIRSOFT RUNNER Минулого року у Чернівцях пройшов цікавий проект, на якому кожен учасник міг перевірити себе. Зокрема, витримку та готовність. Обмеження по БК і...

Емоції гравців від Полтавського рейду 2022

04 Лют. 2022

ANKOR

Полтава і як це було? Останніми вихідними відгримів «Полтавський рейд». Втомлені, але щасливі гравці поділилися своїми емоціями та медіа у своїх соціальних...

Основи тактики у страйкболі. Частина 2

05 Січ. 2022

admin

Вихід на лінію  Можемо перейти до більш просунутої тактики. Майте на увазі, що нічого з цього не спрацює, якщо ваша команда не виконує накази. Тому переконайтеся,...

Напишіть нам

Обов’язково

Не обов’язково

Не обов’язково

Обов’язково